Из пункта a в пункт b , расстояние между которыми 80 км, выехал автобус. в середине пути он был задержан на 10 минут, но, увеличив скорость на 20 км/ч, прибыл в пункт b вовремя. с какой скоростью автобус проехал первую половину пути?
Вирішимо за систем рівнянь: нехай х км/год - швидкість човна, а у км/год - швидкість течії річки. тоді швидкість за течією річки дорівнює х + у км/год1) човен проходити 54 км за течією річки и 48 км у стоячій воде за 6 годинt (час) = s (відстань) / v (швидкість)54/(х + у) + 48/х = 62) щоб пройти 64 км у стоячій воде, човну потрібно на 2 години більше, ніж на проходження 36 км за течією тієї ж річки.64 / х-36 / (х + у) = 23) складемо і вирішимо систему рівнянь: {54 / (х + у) + 48 / х = 6{64 / х-36 / (х + у) = 2використовуємо метод складання: {54 / (х + у) + 48 / х = 6{64 / х-36 / (х + у) = 2 (* 1,5){54 / (х + у) + 48 / х = 6+ {96 / х-54 / (х + у) = 3 (* 1,5) =54 / (х + у) + (- 54 / (х + у)) + (48 / х + 96 / х) = 6 + 3144 / х = 9х = 144: 9 = 16 км / год - швидкість човнапідставимо значення х в перше рівняння і знайдемо у: 54 / (х + у) + 48 / х = 654 / (16 + у) + 48/16 = 654 / (16 + у) = 6-3 = 316 + у = 54/3у = 18-16 = 2 км / год - швидкість течії річки.відповідь: швидкість човна дорівнює 16 км / год, швидкість течії річки дорівнює 2 км / год.
х - скорость автобуса
40/х=40/(х+20)+1/6
40х+800-40х-(x^2-20x)/6=0
x^2+20x-4800=0
x1=-80 - не удовлетворяет
х2=60км/ч - первоначальная скорость