iordanekaterina
?>

Числа x y z таковы xz делится на z-y докажите что xy делятся на z-y​

Алгебра

Ответы

Voronin-Albertovich
1)
x+4y=9      |*(-2)  => -2x-8y=-18  => x=3
3x+8y=21 |*1      =>  3x+8y=21   => y=1,5
Сложив уравнения, получим х=3
ответ: (3; 1,5)
2)
3x+y=264  |*5 => 15x+5y=1320 => x=80
2x-5y=40   |*1 =>  2x-5y=40        => y=24
Сложив уравнения, получим 17х=1360 => x=80
ответ: (80; 24)
3) Умножим второе уравнение на 10
x+y=4100           |*(-8)  => -8x-8y= -32800        => x=2800
8x+11y=36700  |*1      => 8x+11y=36700        => y=1300
Сложив уравнения, получим 3y=3900 => y=1300
ответ: (2800; 1300)
Алёна Геннадьевна98

Дискриминант арқылы квадрат теңдеулерді шешу,Виет теоремасын пайдаланып келтірілген квадрат теңдеудің түбірлерін табуға және Виет теоремасына кері теореманы пайдаланып, квадрат теңдеу құруға үйрету

Математика пәнінен ашық сабақтар

Сабақтың мақсаты: Дискриминант арқылы квадрат теңдеулерді

шешу,Виет теоремасын пайдаланып

келтірілген квадрат теңдеудің түбірлерін табуға

және Виет теоремасына кері теореманы

пайдаланып, квадрат теңдеу құруға үйрету.

Дамытушылық мақсаты: 1. Алған білімдерін әртүрлі жағдайда қолда-

на білуге дағдыландыру.

Белсенділігін көтеруге, ойлау қабілетін

арттыруға, өз ойын жүйелеуге, тез шешім

қабылдауға ұқсастықты, қарама-

қайшылықты байқауға дағдыландыру.

Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардың білімге деген қызығушылығын

арттыру. Ұжым намысын қорғай білетін, шығар-

машылық қабілеті дамыған тұлға тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Саяхат сабақ

Сабақ әдісі: Сұрақ- жауап, ауызша жаттығу, есептер шығару, ізденіс.

Сабақ типі: Білімді бекіту.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Түгендеу.

2.Үй тапсырмасын тексеру. №162 (ауызша)

І кезең: «Қызығушылықты ояту»

1.Анаграмма (дискриминант, теңдеу, коэффициент, түбір)

2.Кроссворд шешеді.

Тапсырма: Егер дұрыс сөздерді тапса, онда француз математигінің фамилиясы шығады.

К В А Д Р

т

А

Д И С К Р И М И Н А Н Т

К О Э Ф Ф И Ц И Е Н Т

Т О Л Ы М С Ы З

Сұрақтар:

ах+вх+с=0, (a=0) теңдеуі қалай аталады? (квадрат)

Айналған шешу құралына

Саны араласқан құрамына

Теңдеудің түбірлері нешеу деген

Қандай сан жауап беред сұрағыма? (дискриминант)

Квадрат теңдеудегі а және в. (коэффициент)

Квадрат теңдеудің дербес түрі? (толымсыз)

ІІ. Теориялық материалды қайталау:

1.Квадраттық теңдеуді шешу алгоритмі

2.Дискриминанттың 3 жағдайы

а+в+с, а-в+с арқылы теңдеу түбірлерін табу

ІІІ.Негізгі бөлім. Бұл сабағымыз «Қазынаға саяхат» деп аталады. Ертеде бір бай баласына мұра қалдырғанын және оны тауып алу үшін карта керек екендігін, картаның үйдің шатырында жатқанын өсиет етіп кеткен екен. Енді біз баласына картаны тауып беруіміз үшін мына сұрақ- жауапты шешуіміз керек екен:

Квадраттық теңдеу анықтамасы?

Келтірілген квадраттық теңдеу анықтамасы?

Толымсыз квадрат теңдеу?

Дискриминант қай формуламан есептеледі?

Дискриминанттың 3 жағдайын айт?

Сонымен баласы картаны тауып алып кемемен көрсетілген бағыт бойынша саяхатқа шығады. Саяхатта ол бір аралға тап болады. Сол жерде ол ағаштан «Қозғал» деген жазуды көреді. Оның қандай бағытта жүру


Одно уравнение Очень нужно ​

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Числа x y z таковы xz делится на z-y докажите что xy делятся на z-y​
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

nzaripova313
Любовь
iptsr4968
Калмыкова-Петрунина
50 б . решите от С расписанным решением
DodokhodzhaevVladimirovich
Рожков Зейдан460
Нозадзе_Новиков392
nestruev
EVLAMPIN56
Alekseevich1012
kolesnikovaen
borvalmok432
Качкова1820
symkifm
egoryuzbashev