nadnuriewa8110
?>

Назовите наиболее существенные свойства, характеризующие биогеоценоз как систему.

Биология

Ответы

stperelyot7833

это открытая система

обмен энергией

круговорот веществ

саморкгуляция

постоянство видового состава.

вот это основные свойтства

Yelena_Irina826

В 1953 г. эта гипотеза А. И. Опарина была экспериментально подтверждена опытами американского ученого С. Миллера. В созданной им установке были смоделированы условия, предположительно существовавшие в первичной атмосфере Земли. В результате опытов были получены аминокислоты. Сходные опыты многократно повторялись в различных лабораториях и позволили доказать принципиальную возможность синтеза в таких условиях практически всех мономеров основных биополимеров. В дальнейшем было установлено, что при определенных условиях из мономеров возможен синтез более сложных органических биополимеров: полипептидов, полинуклеотидов, полисахаридов и липидов.

sargisyan

Биология 6 - сынып

Тақырыбы: Сабақтың түрлері, құрылысы. Сабақтың қызметі мен түрлері

Мақсаты: Оқушыларға сабақтың түрлері, құрылысы және қызметі жайлы мағлұмат беру.

Көрнекілігі: сабақтың суреті, тірек - сызбалар, кеспелер

Сабақтың түрі: жаңа білімді қалыптастыру

Сабақ беру әдісі: сұрақ - жауап, түсіндіру

Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

2. Үй жұмысын тексеру

1. Өркен деген не?

2. Бүршік неліктен бастапқы өркен дап аталады?

3. Буын және буынаралық дегенді қалай түсінесіңдер?

4. Ұзарған өркен мен қысқарған өркеннің айырмашылығы неде, олар қандай қызмет атқарады?

5. Өсу бүршігі мен гүл бүршігінің айырмашылығын талдаңдар?

3. Жаңа сабақ

Сабақ - өсімдіктің жер асты мүшелері мен жер үсті мүшелерін жалғастырып тұратын орталық тірек.

Қызметі

Сабаққа бүршік, жапырақ, гүл, жеміс бекінеді

Қоректік заттар сабақ арқылы қозғалады

Көбеюге қатысады

Органикалық заттар қорға жиналады

Өсімдік сабақтары

Шөптекті

Ағаштекті

Сүректі

Сабақтың түрлері

Тік

Өрмелегіш

Жатаған

Қысқарған

Шырмалағыш

Тік сабақты өсімдіктерге жүгері, бидай, терек, емен, қайың т. б. жатады.

Жатаған сабақ - өте әлсіз, жұмсақ. Жер бауырлап жатады. Мұртшалары арқылы ұзарып өседі. Асқабақ, қияр, қауын, қарбыз жатады.

Шырмалағыш сабақ – нәзік болғандықтан айналасындағы өсімдіктерге шырмалап өседі. Шырмауық, құлмақ жатады.

Өрмелегіш сабақ – мұртшалары арқылы басқа өсімдікке жабысып, өрмелеп өседі. Асбұршақ, жабайы бұршақ, жүзім т. б. жатады.

Қысқарған сабақ - өсімдіктердің сабағы өте қысқа. Бақбақ, жолжелкен, пияз, ақ қауынды қырыққабат т. б. жатады.

Өң – түссіз, жас сабақтардың сыртын қаптайды. Үлкен ағаштардағы өң түлеп түсіп, орнын тоз алмастырады. Тоз қалың болса да ішкі жасушалардың тыныс алуына оттегін өткізеді. Тозда тыныс алуға қатысатын пішіні төмпешікке ұқсаған жасушаларды жасымықша дейді. Тоздың ішкі жағында қабыққа беріктік қасиет беретін тін қабаты орналасқан. Кендір, зығыр, мақта өсімдіктерінде қабықтың тін талшықтары жақсы дамыған. Тін талшықтарынан өндірісте түрлі маталар, бұйымдар тоқылады.

Кеппе шөптермен жұмыс

Оқушыларға кеппе шөптер беріледі. Сондағы өсімдіктердің сабақтарын анықтайды және онымен қоса тамырын да анықтайды.

Оқулықпен жұмыс

Мәтіннің соңында берілген «Біліміңді тексер» деген тапсырманы орында.

Кеспелер мен жұмыс

Оқушыларға кеспелер беріледі онда сабақтардың түрлері мен ішкі құрылысының суреті бейнеленген. Соларды талдап түсіндіру керек.

Объяснение:

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Назовите наиболее существенные свойства, характеризующие биогеоценоз как систему.
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

kulttrop
konss2
Сергеевна_Юрикович
info122
dashkevich-76611
pechyclava
Равиль_Евгеньевич1808
Yurevna
Neveselova
aregaa
Сергей_Комарова899
АнастасияAndrey
maksim1lssah575
shangina1997507
Natalya1070