ответ:
мен кыргызстанды мактоого
биринчи жолу эмес.
бул болуп сулуу үчүн,
мен сени чакырабыз.
келгиле, бүт күчтөрдү берели
ал эми чакан жана жаштар менен да, карылар.
анын сулуулугу, биз, көбөйүп,
тизесине, ал ордунан туруп.
келгиле, биз да ошондой кылам,
менин эне жердештери.
ошон үчүн ар бир аны менен сунушталса кубанычта болот деп,
көз жашын агып эмес.
күн, биз да жарык чачты
кырсык эч качан көргөн эмес.
анткени, ар бир жолу эле калды.
түбөлүк - мунун баары болот!
чыгып, элди эч ишенбе,
башкача айтканда, "уят, кыргызстан."
мен, ирээтин жана буюмдарды ыйык тутууну туура тиленүүгө,
башына чейин сыймыктануу менен өткөрүлгөн !
объяснение:
В город ворвалась зима. Еще вчера ветер гонял по улицам опавшие листья, моросил холодный дождь. Сегодня же с утра все белым-бело. За ночь снежная туча щедро поделилась снегом, который теперь искрился и переливался в лучах яркого утреннего солнца. Лицо прохожих, одетых в теплые шубы и пуховики, были по-детски радостными. Ребятишки же не скрывали свой восторг и громко радовались долгожданному снегу. Возле школ развернулись настоящие снежные баталии. Многие школьники, да и некоторые учителя оказались обстреляны снежками. У всех в этот день было радостное, приподнятое настроение. Зима вступила в свои владения, подарив людям ощущение сказки, волшебства.
∉
Объяснение:
Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос: