сабақтың мақсаты: сарматтардың орналасу территориясы, ескерткіштері, жорықтары туралы баяндай отырып, білікті, білімді азамат тәрбиелеу.сабақтың түрі: араласәдісі: интерактивті көрнекілік: картасабақтың барысы: і.ұйымдастыру кезеңі• оқу құралын тексеріп түгелдеу• әнұран орындау, «хабар»• оқушылар зейінін сабаққа аударуіі.үй тапсырмасын сұрау: 1. оқулықтағы материалдарды пайдаланып, сыма цянь, аммиан марцеллин, приисктің ғұндар туралы айтқандарын салыстыр.2. ғұн қоғамында кімдер билік етті? 3. ғұндардың шаруашылығы туралы айтып бер.4. ғұндардың билеушісі қалай билік жүргізген? 5. ғұндардың мәдениеті жөнінде әңгіме құрастыр.жаңа сабақтың жоспары: 1. сарматтар туралы деректер сарматтар еліміздің батыс аумағын б.з.б. 8 ғасыр мен б.з.-дың 5 ғасырында мекендеген.2. сарматтар мәдениеті. савромат-сармат тайпалары орталық азия мен қара теңіз өңірі мәдениеттерін байланыстырды. көршілес босфор мемлекетімен байланыс орнатып, алдыңғы азия, солтүстік кавказға, парфияға жаулаушылық жорықтар жасады.3. сарматтар туралы болжамдар.4. сарматтардың наным-сенімі.сабақты бекіту: 1. сарматтар ескерткіштері қазақстанның қай аймақтарында табылған? картадан көрсет.2. савроматтар мен сарматтардың байланысы қандай? 3. «савромат-сарматтардың көне замандағы орны» деген тақырыпта эссе жаз4. сарматтар туралы жазған тарихшыларды ата.бағалау: үйге тапсырма: § 23. тест. амазонкалар туралы аңызды оқып, түсінігін айту.
Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:
Жогары томен, тусер томен ишинде мен журип келем жумбактын жауабы керек отнимает казак тишина 4 кл.
лифт деп ойлаймын себеби лифт жогары томен журеди жане ишине