4al + 3o2 = 2al2o3 в уравнении 3 моль кислорода образуют 2 моль оксида, т.е. в 1,5 раза меньше. следовательно при взаимодействии с алюминием 0,5 моль кислорода образуется 0,33 моль оксида (0,5/1,5=0,33) м(al2o3) = 102г/моль. рассчитаем массу m=m*n m (al2o3) = 102*0,33=33,66 г
tashovairina
08.04.2023
4al+3o2= 2al2o3 n(al2o3)= 0,333 моль m(al2o3)= 0,333*102= 33,966 г
zapros
08.04.2023
V(o2) = v(возд)*w%(o2)/100% = 200*21/100 = 42 л 42 л х s + o2 = so2 1 моль 1 моль vm=22,4 л/моль м=64 г/моль n=42/22,4=1,875 моль по уравнению реакции n(so2) = n(o2) = 1,875 моль m(so2) = m*n = 64*1,875 = 120 г
evavard
08.04.2023
2al + 6hcl = 2alcl₃ + 3h₂ zn + 2hcl = zncl₂ + h₂ mg + 2hcl = mgcl₂ + h₂ знайдемо маси відповідних металів: 1)90 г * 0,12 = 10,8 г - алюміній 2)90 г * 0,06 = 5,4 г - цинк 3) 90 - (10,8 + 5,4) = 73,8 (г) знайдемо кількість речовини металів у реакціях і об'єм водню для кожної реакції: 1) молярна маса алюмінію: 27 г/моль к-сть р-ни: 10,8 / 27 = 0,4 (моль) к-сть р-ни водню: x = 0,4 * 3 / 2 = 0,6 (моль) об'єм водню при н.у.: v₁ = 0,6 * 22,4 = 13,44 л 2) молярна маса цинку: 65 г/моль к-сть р-ни: 5,4 / 65 = 0,08 моль к-сть р-ни водню: x = 0,08 * 1 / 1 = 0,08 (моль) об'єм водню: v₂ = 22,4 * 0,08 = 1,8 л 3) молярна маса магнію: 24 г/моль к-сть р-ни: 73,8 / 24 = 3 моль к-сть р-ни водню: x = 3 * 1 / 1 об'єм водню: v₃ = 22,4 * 3 = 67,2 л сумарний об'єм водню, що виділився: 13,44 + 1,8 + 67,2 = 82,44 (л)