Мета:
навчальна: зацікавити учнів творчістю японського письменника Р. Акутаґави, розширити знання про притчу та новелу як літературні жанри, схарактеризувати образи Будди та Кандати;
розвивальна: розвивати навички виразного читання прозових творів та їх коментування, мовлення, уміння доводити свою точку зору, визначати прихований повчальний зміст, виокремлювати фантастичні елементи, розкривати філософський зміст притчі;
виховна: прищеплювати учням толерантне ставлення до людей, гуманістичне світобачення, доброту, порядність, чуйність, милосердя та бажання підтримати ближнього скрутної хвилини; розвивати потребу робити добро, не чекаючи на винагороду.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: тексти новели Р. Акутаґави «Павутинка», мультимедійна презентація за темою уроку, медіа- засоби, словники літературознавчих термінів, кросворд, роздавальний матеріал за темою уроку, картка самоконтролю.
Теорія літератури: новела, притча, підтекст.
Випереджальне завдання: учні мали прочитати новелу Р. Акутаґави «Павутинка»,підготувати індивідуальні повідомлення (цікаві факти про Японію).
ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Учитель. Діти, подивіться одне одному у вічі, посміхніться, адже, даруючи усмішку, ми тим самим бажаємо одне одному добра, гарного настрою та здійснення добрих справ цього дня.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Сьогодні ми продовжуємо мандрі
Ну к примеру памятник носу Майора Ковалева
Объяснение:
Мне он понравился своей необычностью , да и само произведение мне нравиться!. Прототипом для него послужил орган обоняния литературного героя повести Н. В. Гоголя, которая так и называется - "Нос". Памятник изготовлен из цветного мрамора и весит около ста килограмм. Как известно, нос майора Ковалева имел обыкновение покидать своего владельца и свободно разгуливать по городу и имеено поэтому мы и поместили его в эту серию. И в 2002 году памятник исчез. Как шутили жители Петербурга, он по привычке отправился прогуляться. К счастью, в 2003 году барельеф с изображением носа был найден на лестничной площадке дома № 15 на Средней Подьяческой улице, совсем недалеко от своего законного местоположения, и установлен на прежнее место.
Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:
Почему слово святослава названо "золотым"?