eizmaylova6
?>

Які елементи фольклору у пісні про роланда?

Литература

Ответы

dokurova634

Тема. Елементи фольклору. Особливості поетичної мови.

Мета: поглибити знайомство учнів з твором; визначити елементи фольклору та особливості поетичної мови; розвивати навички виразного читання, логічного мислення, зв′язного мовлення; привити любов до поетичного слова.

Обладнання: тексти твору.

 

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

1. Тема твору «Пісня про Роланда»

( Зображення боротьби франків проти іноземців та іновірців за батьківщину та християнську віру).

2. Ідея епосу.

( Оспівування боротьби французів з арабськими завойовниками, вірності королю й вітчизні, засудження зради батьківщини. Патріотичний пафос нерозривно пов′язаний з мотивом національно-релігійної боротьби проти мусульман і особливою місією в цій боротьбі Франції).

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

ІІІ. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу.

Представлення учнями результатів дослідницької роботи.

Побудову системи образів визначили особливості конфлікту. В її основі лежить принцип контрасту: служба чи протистояння або зрада Карлу визначає і місце персонажа в системі образів.

Карл і всі, хто виступає з ним,— хоробрі, порядні, керуються почуттями честі та патріотизму. Усі, хто протистоїть їм,— зрадливі, підступні, віроломні й жорстокі.

3. Риси епічного твору відчутні в усіх строфах «Пісні про Роланда».

Захисники Франції ідеалізуються. Є приклади гіперболізації сили й

доблесті героїв:

Хто бачив би Роланда й Олів’єра,

Як тяли і сікли вони мечами,

Як списом теж вдаряв архієпископ!

Число погибших нині добре звісне,

Воно у давніх хроніках стоїть,

В історії: звиш тисячів чотири.

(Переклад В. Щурата)

У «Пісні про Роланда» є багато описів кривавих батальних сцен із

натуралістичними подробицями:

Кипить завзятий вікопомний бій.

І мчить Роланд, загін боронить свій.

Списом він б’є зухвалих ворогів,

Змінив в бою п’ятнадцять держаків.

Та ось він гострий Дюрандаль підвів,

Яким Шернуля зарубать хотів,—

Пробив шолом з камінням дорогим,

Зітнув півчерепа мечем ясним,

І вже кольчугу розтинає він,

Проймає враже тіло до колін,

Золочене сідло навпіл розсік,

Пробивши наскрізь огиреві бік.

Роланд суглоби рве, й руба кістки,

І валить маврів помахом руки.

 

(Переклад М. Терещенка)

Для твору характерною є бурхлива реакція природи на все, що

відбувається з людьми, тобто використовується принцип

паралелізму. В критичний момент, коли військо Роланда потерпало

від навали маврів, у природі виявляється найвищий розпач: серед

дня стало темно, як уночі:

Гримлять громи, бушують буруни,

Невпинний град і ливний дощ без краю,

І часті блискавки все небо крають,

І вся навкруг здригається земля...

І люди всі вжахнулися з того,

І всі кричать: «Це судний день настав!»

Ніхто не знає, з чого ураган:

Природа тужить, що помре Роланд.

{Переклад М. Терещенка)

У творі є «віщі» сни, плачі (Роланд оплакує загибель Олівера,

Турпіна, а потім Карл тужить над тілами Роланда і франків), фантастичні елементи (Карл просить Бога продовжити день, щоб він міг помститися за Роланда), постійні епітети (Франція «люба», «прекрасна», Карл «сивобородий», Роланд «хоробрий», Ганелон «підступний»).

«Пісня про Роланда» написана десятискладним віршем зі збереженням асонансів. Для епічних творів середньовічної Франції такий віршовий розмір є досить характерним. Твір поділяється на строфи нерівного розміру, що мають назву тірад. Таких тірад в оригіналі налічується 291. Кожна з них закінчується словом «Аой!». Можливо, це своєрідний приспів.

Робота з текстом (в зошитах).

І варіант

Знайдіть і запишіть епітети й порівняння, які найчастіше використовуються для характеристики Роланда.

( Хоробрий, безстрашний, могутній, прекрасний, грізний; перед боєм «став гордим, як лев чи леопард»).

ІІ варіант

За до тексту створити словесний портрет Карла Великого.

( Славний чоловік з гордою поставою. Сиве волосся, більша, ніж сніг борода, величний і прекрасний. Цей портрет , ознака, не відповідає дійсності, адже 778 році Карлові було лише 38 років. Таке зображення Карла є характерним для епічних поем).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. Вправа «Мікрофон».

В чому полягає виховне значення французького героїчного епосу «Пісня про Роланда»?

V. Домашнє завдання .

Підготуватись до уроку – диспуту.

arina2403423

ответ: поэтический диапазон державина необыкновенно широк. в его творчестве создается образ достойного гражданина и просвещенного правителя, сатирически обличаются высокопоставленные чиновники, идеалы патриотизма и служения отечеству, прославляется героизм воинов.

поистине сама жизнь во всем ее разнообразии и богатстве входит в художественный мир державина. особенно в позднем творчестве он все чаще задумывается о глубинных основах бытия.

он не просто изливает стихами религиозный восторг не просто философствует, а «в сердечной простоте беседует о боге».

все похвальные оды ломоносова проникнуты горячей любовью к родине  и верой в ее прекрасное будущее. неисчислимы природные богатства россии, так думает (вопреки мнениям иностранцев) ломоносов. но для того чтобы сокровища,  которые таит в себе земля, были открыты и использованы,  необходимо развитие науки.

глубокая связь поэтического творчества ломоносова с грядущим, умение великого поэта-патриота так пророчески говорить о судьбах россии и ее народа, жить его грядущим дали основание советскому биографу ломоносова назвать его поэзию «гениальным прорывом в будущее…».

есть у ломоносова еще одна мысль, особенно близкая нам сегодня: чтобы процветало государство, нужен мир, нужна «тишина».

Svetlaru70
Краткие сведения:
николай михайлович карамзин родился 1 (12) декабря 1766 года.
обучение
занятие
участие в кружке н.и. новикова
1785—1789 годы — сотрудник и редактор журнала «детское чтение для сердца и разума». создание журналов ««московский журнал» и «вестник европы»
1789—1790 годы — путешествие по странам западной европы. ««письма путешественника»
1803 год — начало работы над « государства российского». 1818-1829 годы карамзин — .
произведения «бедная лиза», «наталья, боярская дочь», «марфа-посадница», «рыцарь нашего времени», статьи на общественно-политические темы
м карамзин — один из основателей нового течения в отечественной словесности - сентиментализма
умер н. м. карамзин 22 мая (3 июня) 1826 года в петербурге. по преданию, смерть его стала следствием простуды, полученной 14 декабря 1825 года, когда карамзин воочию наблюдал события на сенатской площади. похоронен он на тихвинском кладбище александро-невской лавры.
мои замечания об услышанном:
отец — симбирский среднепоместный землевладелец михаил егорович карамзин, капитан в отставке; мать — екатерина петровна пазухина
чтение, изучение французского языка.
перевод идиллии «деревянная нога» с. геснера, поэта и художника
участие в работе новиковской «типографической компании» или «дружеском учёном обществе» в качестве переводчика
журналу «детское чтение для сердца и разума» принадлежит первенство в целенапртвавленном воспитании подрастающего поколения, в стремлении смягчить нравы
герой «» - энергично-весёлый человек, исполненный доброты к окружающему миру, считающий, что воспринимает его через свою нежную грусть, а на самом деле склонный к улыбке и незлобивой насмешке
«древняя россия, казалось, найдена карамзиным, как америка - колумбом» (а.с. пушкин)
публикация этих произведений имела большой успех у читатаелей того времени, «бедная лиза» вызвала множество подражаний. сентиментализм карамзина оказал большое влияние на развитие : от него отталкивался, в том числе, романтизм жуковского, творчество пушкина.
доминантой «человеческой природы» сентиментализм объявил чувство, а не разум, что отличало его от классицизма. его герой более индвидуализирован, его внутренний мир обогащается способностью сопереживать, чутко откликаться на происходящее вокруг.

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Які елементи фольклору у пісні про роланда?
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*