anechcak
?>

Дневной рацион для поросенка: картофель - 10 фунтов, свекла- 2 фунта. закупай овощей на три дня, если 2 фунта картофеля стоят гривенник, а фунт свеклы - алтын. алтын - 3 копейки гривенник - 10 копеек 1 фунт - 400 г

Математика

Ответы

bulenbeiser
За 3 дня он съест 30 фунтов картофеля и 6 фунтов свелы. 30/2=15. 15 гривенников стоит 30 фунтов картофеля. 6 алтынов - свекла. 15 гривенников - 150 копеек. 6 алтынов - 18 копеек. 150+18=168 копеек
morsh9345

Сынып: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

3.1 Геометриялық фигуралар

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары

(ОБ сілтеме)

1.3.1.1 геометриялық фигуралар: нүкте, түзу, қисық, үзік, тұйық және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыш жайлы мағлұмат беру.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:Кейбір геометриялық фигураларды білу.

Көптеген оқушылар:Геометриялық фигуралар: нүкте, түзу, қисық, үзік, тұйық және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыштарды бір – бірінен ажырата алу.

Кейбір оқушылар: геометриялық фигуралардың қасиеттерін атап көрсетеді, заттармен ұқсастықтарын айта алу

Жетістік критерийлері:

Элементтерінің ортақ белгілері бойынша жиындар құрайды және жіктейді.

Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:

нүкте, сызық, үзік сызық, тұйық және тұйықталмаған сызық, үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тіктөртбұрыш

Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері:

Неліктен оларды бірге топтастыру керек?

Бұл фигуралардың ортақ қандай белгілері бар?

Құндылықтарды дарыту

Байқағыштық, шапшаң ойлау қабілеттерін арттыру.

Пәнаралық байланыстар

Көркем еңбек, жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

Алдыңғы меңгерілген білім

Кейбір геометриялық фигураларды біледі.

Сабақтың барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс - әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

3 мин

Ширату жаттығуы

(Ұ): Оқушылар шаттық шеңберіне жиналады. Қолдарына лента беремін.

-Осы лентаның шетінен бәрің ұстап тұрыңдар және өздерің білетін әртүрлі геометриялық фигура жасауға тиіспіз. Мысалы: Үшбұрыш, тіктөртбұрыш, бесбұрыш, шеңбер.

Мақсатпен таныстыру: геометриялық фигуралар: нүкте, түзу, қисық, үзік, тұйық және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышпен танысамыз.

(Ұ,Д):« Сиқырлы қобдиша» ойыны. Оқушылар қобдишаға қолын салып тұрып, қарамай фигура алады. Сол фигуралар бойынша 3 топқа бөлінеді.

Лента

Қобдиша, геометриялық пішіндер

Сабақтың ортасы

5 мин

5 мин

7 мин

Оқушыларға дайын фигуралар бейнеленген кеспелер таратылады

(Т): Топтарға геометриялық фигуралар бейнеленген парақшаларды таратып беру және оқушыларға осы фигуралардың ішінен өздеріне таныс фигураларды қоршап шығуларын тапсыру. Тапсырма орындалып болғаннан кейін топ басшысы таныс фигураларды атайды. Егер басқа топтар да сол фигураны қоршаса, «Бас бармақ» әдісі арқылы «Тамаша!» деп айтады.

(Д): Таныс емес фигуралар жайлы мағлұмат беру мақсатында мына тапсырма дербес орындалады:

Оқушыларға сызық сызуды ұсыну, бұл сызықтың түзу деп аталатынын, оның басы мен соңы жоқ екенін түсіндіру. Содан кейін осы түзу сызықта оқушыларға нүктені белгілеуді айтамын. Оқушыларға нүктеден оң жаққа немесе сол жаққа түскен сызықтың сәуле деп аталатынын, ал нүктенің өзі сәуленің басы болатынын түсіндіру. Оқушыларға сәуленің соңы жоқ деп қорытынды жасатқызу. Бұдан әрі осы сызықта оқушыларға екінші нүктені қоюды сұраймын.осы екі нүкте арасындағы аралықтың кесінді деп аталатынын, оның басы мен соңы бар екенін түсіндіремін

(Ж/Қ) Геометриялық фигуралардың заттармен ұқсастықтарын анықтату мақсатында жұппен орындалады:

Кеңістік фигураларының атауын оқыңыз.Оларды суреттегі ұқсас заттармен сәйкестендіріп сызыңыз.

hello_html_4401e5e8.jpg

Дескриптор: Білім алушы

-цилиндр пішіндес заттарды анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді

- куб пішіндес заттарды анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді;

-шар пішіндес заттарды анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді.

Геометриялық фигуралар бейнеленген парақша

Қарындаш, сызғыш

ҚБ, 25бет

Сызғыш, қарындаш

Сабақтың соңы

7 мин

(Ө): Топтарға көлемді геометриялық фигураларды таратып беремін. Оқушыларға осы көрген фигуралардың ішінен өзіне ұнаған фигураларды ермексаз бен шырын түтікшесінің көмегімен құрастырады.

Әр оқушы өзі жасаған фигурасына таныстырылым жасайды.

Дифференциация

(саралау) – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар фигураларды бір – бірінен ажырата алады, оларды ермексаздың және түтікшенің көмегімен бейнелеуге мүмкіндік беремін. Қабілеті жоғары оқушылар фигуралар туралы толық ақпарат бере алады, заттармен ұқсастықтарын айта отырып, зерттеу жасауға мүмкіндік беремін.

«Бұрыштар тәсілі»:

Оқушыларға сұрақтар ұсынылады және мүмкін төрт жауабын «Толықтай келісемін», «Келісемін», «Келіспеймін», «Мүлдем келіспеймін» сөздерін жазып, сыныптың төрт бұрышына орналастырады. Оқушылар өздеріне дұрыс деген жауаптың қасына барып тұрады, таңдаған жауаптарын топтық жұмыста тұжырымдайд

Пошаговое объяснение:

premiumoft
80418-64*84: 58+65026: 13= 80418-(64*84: 58)+(65026: 13)=85327,31 1) 64*84=5376 2) 5376: 58=92,69 92,689655172413793103448275862069 3) 65026: 13=5002 4) 80418- 92,69= 80325,31 5) 80325,31+5002=85327,31 комментарии отметить нарушение 0 1 knop123 введи комментарий к этому ответу мозг отвечающий не можешь найти то, что ищешь? задай вопрос новые по 5 б 9 минут назад надо написать 4 на нахождение четвертого пропорционального. выполнить чертеж, решение и ответ. по действиям с пояснением и по действиям с вопросом. ответь 5 б 9 минут назад с №2, №6 ,№8 ,№10 1 fletchermaria 1 наблюдает ответь 5 б 10 минут назад у меня не получается 1 ответь 8 б 22 минуты назад постройте сечение параллелепипеда авсdа1в1с1d1 плоскостью klm,если точка к-середина ребра dc,точка l делит ребро сс1 в отношении 3: 1 точка м делит ребро в1с1 в отношении 1: 2 ngolowanowa201 1 наблюдает ответь 5 б 33 минуты назад найдите разложение бинома (4a-√5)^5 ответь 5 б 37 минут назад вычислить площадь фигуры ограниченной линиями xу= 2 ,x =1 ,x= 4 ,y= 0 denisnishenkov 1 наблюдает ответь 50 б 43 минуты назад погите , нужно 1 tansyurairinna 1 наблюдает ответь 5 б 46 минут назад , 5 класс, только 2 , где надо 1 ответь 10 б 46 минут назад иррациональных выражений с а7 по а9 1 ответь 7 б 47 минут назад найти угловой коэффициент касательной 1 coolilya12 1 наблюдает ответь 5 б 49 минут назад 2 и 4 1 ответь 5 б 1 час назад из первого 7 и 8 а из не равенств 2 и 5 1 ответь 5 б 1 час назад 3cos2x-4 sin2x+cos^x=5 ответь 5 б 1 час назад найдите первообразную функции f(x)=5x^4-7x+2-x^2 ответь 8 б 1 час назад sin7a*cosa-cos7a*sina/cos6a-1 ответь 7 б 1 час назад ответить на вопросы уравнение касательной и решить уравнение. всё в прикреплённом файле 1 ответь 6 б 1 час назад найти производную функцию f(x)=4x корень из x-4 ответь 5 б 2 часа назад ! плоскость параллельная оси цилиндра отсекает от окружностм дугу в 120 градусов и удалена от основания на расстоянии 3 см,диагональ получившегося сечения равна 12 см.найти обьем цилиндра ответь показать еще

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Дневной рацион для поросенка: картофель - 10 фунтов, свекла- 2 фунта. закупай овощей на три дня, если 2 фунта картофеля стоят гривенник, а фунт свеклы - алтын. алтын - 3 копейки гривенник - 10 копеек 1 фунт - 400 г
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

milkiev
ЕВгений_денис643
kirycha-2000719
Геннадьевич-Тимофеева158
bykotatyana
KrisTinka
ruslanriad10
sakalrip
vetviptime
Ермакова Ирина674
Skvik71
emartynova25
Kateshaeva
Ivanskvortsov25
aleksagrbec39