Диана-Николаевна377
?>

6. «Добре, що діти сплять, а то ще б навчилися брехати, як люди», - переконана героїня твору АОлекси Стороженка в Ліни Костенко ББогдана Лепкого гВасиля Симоненка 7. «Погані люди! Одні з голоду гинуть, а другі папір у ящик ховають! Хіба ж папір важливіший від життя?» - обурюється А Анна в мишка БСофійкаг чайка 8. Ліна Костенко є автором обох творів рядка А.Чайка на крижині» та «Гер переможений» Б«Кольорові миші» та «Лебеді материнства» в «Гей, нові Колумби й Магеллани...» та «Скарб» г.Крила» та «Чайка на крижині» 9. Диптих складають обидва твори рядка А «Чайка на крижині» та «Русалонька із 7-B... » Б «Кольорові миші» та «Лебеді материнства» в «Гей, нові Колумби й Магеллани...» та «Скарб» г«Крила» та «Чайка на крижині» 10. Протест проти сірості, буденності людського існування висловлює автор твору А «Мишка» в «Скарб» Б «Кольорові миші» г«Русалонька із 7-B...» Ачаа 209 11. «Можеш вибирати друзів і дружину, Вибрати не можна тільки Батьківщину», - стверджує автор твору А «Дощ полив» Б «Крила» В «Русалонька із 7-B... » Г Лебеді материнства

Украинская литература

Ответы

nastyakrokhina87

7.в

8.г(але я не впевнена)

10.б

11.г

Александрович784

Дружба Сашка із Сіроманцем

Мета уроку: дати характеристику хлопчику Сашку та його товаришеві вовку Сіроманцю за повістю М.Вінграновського «Сіроманець». Розвивати мислення та мовлення учнів; виховувати повагу та любов до природи, кращі людські риси характеру.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: мультимедійний проектор; повість М.Вінграновського «Сіроманець»; наукова література, де вміщено інформацію про вовків.

Не такий вовк страшний, як його малюють.

Вовка боятися – в ліс не ходити.

(Народна творчість).

               

Хід уроку.

   1. Повідомлення теми уроку. Діти, ви прочитали повість Миколи Вінграновського «Сіроманець», знайомі із сюжетом твору. Сьогодні ми поговоримо про головних героїв –хлопчика Сашка та його товариша вовка Сіроманця. Спробуємо зрозуміти поведінку хлопчика відносно вовків – хижаків, яких ми, зазвичай, боїмося. Охарактеризуємо вчинки хлопця відносно Сіроманця, а також дамо характеристику самому Сашкові.

   2. Твір «Сіроманець» – це повість. Пригадаємо визначення повісті.

Повість – великий розповідний прозовий твір, у якому широко змальовано життя одного або кількох героїв протягом тривалого або важливого за подіями проміжку часу.

   • Яку повість ви читали на уроках української літератури в 5 класі?

   • «Повість минулих літ».

   • Що ви знаєте про вовків? (Двоє учнів розповідають  про вовків, використовуючи наочність).

   • Епіграф нашого уроку написаний на дошці. (Зачитати). Як ви розумієте цей народний вислів?

   • Про кого іде мова в цих загадках?

Ой за лісом, за пролісом коні іржуть, а додому не ідуть.

                                                                  (Вовки).

Сам собі у пітьмі світить,

Щоби з’їсти когось – мітить.

                              (Вовк).

По полю гасає, овечок хапає і нас лякає.

                                                   (Вовк).

 

Перегляд слайдів на проекторі. (Різновидності вовків.)

   • Назвати героїв повісті. ( Сіроманець,Сашко, Олександр Степанович, Василь Чепіжний, Надія Петрівна - вчителька, Галя Грушецька – однокласниця, Шевчук, Побігайло, сторожиха баба Маня, Андрійко Лях, батько – Петро Лях.

    -

   • З чого видно, що тварини відчувають добрих і лихих людей, ставляться до них по-різному?

   • Який художній твір із світової літератури розповідає про хлопчика, який не боявся хижих звірів, а, навпаки, дружив із ними?

   • Як Сіроманець поневірявся на чужині в снігах? Що ви відчували, читаючи цей фрагмент повісті?

   • Чим Андрійко близький до Сашка?

   • Чим близький вам Сашко? Які риси характеру хлопця ви можете назвати (любить тварин,добрий, чуйний, лагідний, товариський, завжди прийде на до т. ін.).

   • Чи всі вчинки Сашка ви схвалюєте? Зараз ми з вами поміркуємо більш реально. Діти, ви бачили вовків? Ви боїтеся цих тварин? Подивимося на епіграф нашого уроку. (Читання епіграфа). Ці висловлювання оптимістичні, закликають нас не боятися хижих звірів. Але люди, все ж таки, бояться вовків. Тому що людина не може розуміти, що у вовка на думці. Є такий народний вислів: «Вовк по-вовчому і думає».

   • Повернемося до мого останнього запитання, пригадаємо зустріч у лісі Сашка з вовком. Ст.249, коли Сашко подумав, що стоїть теля, а то був вовк. «Рука Сашка завмерла», «Сашко задерев’янів», «Сашко потроху відторопів, прийшов до тями». Про що говорять ці слова з тексту? Так, хлопчик злякався, адже він не знав, як поведе себе вовк. І вчителька Надія Петрівна його застерігала.

   • Так яких вчинків Сашка ви не схвалюєте? Де він ризикує? (Ходить з ним по лісу, лягає в яму разом із вовком, розрізає мотузки, якими був зв’язаний вовк і т.ін.). І тому ми повинні поважати тварин, не знищувати їх, не ображати, не дратувати не зачіпати. І все ж таки – бути обережними.

   • Завершіть прислів’я: «Скільки вовка не годуй…». Хто ці слова із прислів’я сказав у тексті твору? (В.Чепіжний, ст.270). Чи можна так сказати про Сіроманця? Чому?

   • Є багато народних висловів про вовка. У вас на партах незавершені прислів’я про вовка, завершіть їх. (Робота у парах).

Отже, діти, повертаючись до епіграфа нашого уроку, ми можемо зробити такі висновки, що всі звірі, які заселяють нашу планету, мають право на життя і ми повинні любити природу, звірів, навіть хижих, допомагати їм, як це роблять єгері в лісах, кладуть їжу звірям у годівниці, особливо взимку.

  Але обережними в поводженні з тваринами ви повинні бути завжди, чи то свійські, чи то хижі тварини, тому що повадки тварин часто бувають нам не зрозумілими, їх не можна передбачити. Звір може напасти, коли відчуває небезпеку з боку людини, або щось може роздратувати. А також хвора на сказ тварина. Чули такий народний вислів «Береженого й Бог береже». Але майте на увазі, люди часто теж бувають лихими, а тому теж не можна довірятися незнайомій людині.

Объяснение:

Dmitrychekov9
Сіроманець знову повернувся. Радості Сашка не було меж. Батьки пішли на зустріч синові: поселили старого вовка на своєму подвір'ї. Сашко натомість почав більше зусиль приділяти навчанню. Адже тепер він уже точно знав, що хоче бути ветеринаром, так як Галя. Дівчина теж добре вчилася, завжди допомагала Сашкові. Вони разом підуть по стопах її батька - шанованого ветеринара в селі. 
Пройшло небагато років. У рідне село повернувся не просто Сашко, а Олександр Олександрович. Він залюбки допомагав односельцям: лікував їхніх тварин, давав корисні поради. Тільки зі сумом дивився на Сіроманця. Вовк уже зовсім осліп. Його зусилля не могли до другові, тут була необхідна до досвідчених спеціалістів. 
І ось вдруге, як багато років тому, але вже дорослий Сашко зі Сіроманцем стояли перед великим лікувальним закладом. Їм відкрила свої двері відома ветеринарна клініка столиці. Тут разом зі знаменитими ветеринарами працює його однокласниця Галя. Вона теж не забула про Сіроманця, тому зголосилась йому до
Операція пройшла успішно. Зрячий вовк став цікавим і швидким. Тварина перестала бути безпорадна, у ній почала гатись особлива життєдайна сила та прагнення до волі. Вовк усе частіше ночами дивився в сторону лісу, хотів би зустріти своїх лісових побратимів. 
Сашкові зовсім не хотілося прощатися з другом, але він розумів та розділяв його наміри. 
І коли в тиху нічну пору десь далеко з глухого лісу чути виття вовка, Сашко знає, що то щасливий вірний друг Сіроманець насолоджується вільним життям і сповіщає йому про це.

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

6. «Добре, що діти сплять, а то ще б навчилися брехати, як люди», - переконана героїня твору АОлекси Стороженка в Ліни Костенко ББогдана Лепкого гВасиля Симоненка 7. «Погані люди! Одні з голоду гинуть, а другі папір у ящик ховають! Хіба ж папір важливіший від життя?» - обурюється А Анна в мишка БСофійкаг чайка 8. Ліна Костенко є автором обох творів рядка А.Чайка на крижині» та «Гер переможений» Б«Кольорові миші» та «Лебеді материнства» в «Гей, нові Колумби й Магеллани...» та «Скарб» г.Крила» та «Чайка на крижині» 9. Диптих складають обидва твори рядка А «Чайка на крижині» та «Русалонька із 7-B... » Б «Кольорові миші» та «Лебеді материнства» в «Гей, нові Колумби й Магеллани...» та «Скарб» г«Крила» та «Чайка на крижині» 10. Протест проти сірості, буденності людського існування висловлює автор твору А «Мишка» в «Скарб» Б «Кольорові миші» г«Русалонька із 7-B...» Ачаа 209 11. «Можеш вибирати друзів і дружину, Вибрати не можна тільки Батьківщину», - стверджує автор твору А «Дощ полив» Б «Крила» В «Русалонька із 7-B... » Г Лебеді материнства
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

galinasemyan689
МуратМарина1140
Nataliya Aleksandr1197
Сергеевна-Пузанов
spikahome
edelstar83
Vasilevich Fokin
dovgash2
Остап-Лаврова1410
Chervonnaya-Aleksei
ipaskarovanv6
Стародубцева_Васильевич485
Shaubnatali
hellomaxim
Galina_Yurevna