sergeevna
?>

Як поділити на склали країна, україна, герої, солов'ї

Украинская мова

Ответы

Евгеньевич Балиловна1398
Ук-ра-ї-на
Кра-ї-на
Ге-ро-ї
Со-лов-ї
juliaydodova
Мета: удосконалювати вміння будувати усне висловлювання на морально-етичну тему; розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності; виховувати моральні якості, чесноти.Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь і навичок (урок навчального твору).ПЕРЕБІГ УРОКУІ. Вступна бесіда (тема, мета, особливості жанру)Прочитайте і сформулюйте проблематику висловлювання.Ще Аристотель сказав: «Природа дала нам у руки велику інтелектуальну й моральну силу, але ми часто використовуємо цю силу як зброю проти ближніх. Тому людина без моральних якостей виявляється істотою найбільш нечестивою і дикою».Через декілька століть цю ж думку продовжив Гегель таким чином: «Коли людина здійснює той чи інший моральний вчинок, то це ще не чеснота, доброчесна вона лише в тому випадку, коли цей б поведінки стає постійною рисою характеру».А як би ви продовжили цю думку у ХХІ столітті? Чи не втратила вона своєї актуальності? Свої думки з цього приводу будете втілювати в усному творі. Сформулюйте його тему і доберіть влучну назву.Перш ніж приступити до роботи над твором, опрацюйте пам’ятку «Робота над усним твором».Пам’ятка «Робота над усним твором»1. Обирайте тему, що вас зацікавлює і хвилює, визначте обсяг матеріалу, який вона охоплює, щоб не відхилятися від теми.2. Продумайте основну думку вашого твору і намагайтесь усе підпорядкувати її розкриттю, по можливості підберіть до твору влучний епіграф.3. Складіть план і дотримуйтесь його.4. Намагайтесь оригінально почати твір, щоб одразу зацікавити ним слухача. Звертайте увагу на те, щоб вступ був пов’язаний із темою.5. Стежте за логічною послідовністю у викладі матеріалу в основній частині твору.6. Тему розкривайте глибоко і всебічно, уникайте загальних фраз, наводьте конкретні факти для підтвердження своїх думок.7. Правильно цитуйте, але не переобтяжуйте свою роботу великими цитатами.8. Подумайте, який стиль відповідатиме темі твору, намагайтесь говорити правильною літературною мовою, грамотно, просто, своїми словами.9. Пам’ятайте, що слухач мусить відчувати ваше ставлення до того, що ви говорите.10. У висновках намагайтесь зробити самостійні узагальнення, пов’язані з сучасністю.Отже, яким стилем мовлення доцільно скористатися для розкриття обговорюваної теми? Відповідь обґрунтуйте.Назвіть ознаки публіцистичного стилю (мету, сферу використання, основні ознаки, жанри, актуальні теми, мовні особливості) і заповніть шаблон (див.додаток).Одним із жанрів публіцистичного стилю є стаття. Стаття — науковий або публіцистичний твір невеликого розміру в збірнику, журналі, газеті. Знайдіть у газеті статтю на морально-етичну тему.Свій вибір обґрунтуйте(методом «Прес»). З’ясуйте структурно-змістові й мовні особливості статті (групова робота).ІІ. Робота над усвідомленням теми та основної думки творуДивні речі відбуваються на білому світі: з одного боку ми хвалимося досягненнями науки й техніки, а з іншого — вимушені говорити про вчинки аморальні й безсоромні, які не повинні мати місця в нашому житті.Загальнолюдські цінності… Що до них належить? Чи потрібні вони сучасній людині? Цінності: вічні чи минущі? (Дискусія)ІІІ. Колективне складання плануОрієнтовний планІ. Поведінка — дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя.ІІ. Чесноти справжньої людини.1. Доброта — ознака моральної сили.2. Душевна щедрість.3. Душевна мудрість.4. Альтруїзм.ІІІ. Люди, будьте взаємно красивими!ІV. Складання усного твору1) колективне («Сніговий ком»),2) індивідуальне.V. РефлексіяАналіз складених творів. Само- і взаємооцінювання.Яку користь отримали від уроку? («Мікрофон»)VI. Домашнє завдання (на вибір)Запропонуйте проект газети для молоді (назва, рубрики, актуальні теми).Напишіть есе «Мої життєві орієнтири».Повторіть складні випадки правопису (орфографічні й пунктуаційні правила).
marani2

Трішки більше ніж есе,але все ж))

Людина повинна відповідати за свої слова. Цього нас вчили з дитинства. Але, кажучи це, наші батьки та вчителі, що говорили нам про це, далеко не завжди самі це робили. Згадаймо, скільки разів ба­тьки обіцяли купити ту чи іншу іграшку, розраховуючи на те, що ди­тина відчепиться, а потім і зовсім забуде. І яке ж відчуваєш розча­рування, коли розумієш, що ніякої нової іграшки у тебе не буде! Так, ще з дитинства починаєш розуміти, що люди навколо тебе бувають не­щирі, що не можна довіряти словам іншої людини. А якщо інші го­ворять неправду, то можна це робити і самому. І з такої, на перший погляд, дрібниці насправді виростає велика проблема.

«Слово не горобець, вилетить не впіймаєш», — кажуть в наро­ді. І перш ніж пообіцяти що-небудь, людина повинна сто разів по­думати, чи зможе вона це зробити. У давні часи люди вірили у силу слова, у відповідність його дійсності. Тому вони не мали підписува­

ти якісь договори, закріплювати угоди печатками. Однією з най­кращих якостей вважалося здатність дотримувати слова. А зараз нещирість, хитрість сприймаються як цілком зрозумілі й прийнят­ні речі. Люди одружуються, обіцяють бути вірними друг другу пе­ред свідками, та потім зраджують і залишають один одного. Ком­паньйони підписують угоду, та зовсім не збираються дотримувати­ся її умов, бо кожний думає лише про свою вигоду.

Дуже прикро дивитися на цю нещирість, та починається все з недотриманих обіцянок. Велика брехня народжується з малої. Тому намагайтеся дотримувати свого слова, не обдурюйте інших, і, мож­ливо, світ стане чеснішим!

Подробнее - на -

Объяснение:

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Як поділити на склали країна, україна, герої, солов'ї
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

AlidzhanovDenis491
Наталья286
GALINAMTO
Delyaginmikhail
cimora-kativ
bezzfamilny631
lakeeva90
Болеславовна
a96849926288
васильевич
Nadezhdachizhikova7968
yok887062
gorsimonyan4
vardartem876
boro-1973