□ навчальна: систематизувати й узагальнити знання учнівпро написання ненаголошених голосних [е], [и], [о] в кореняхслів; формувати орфографічні й орфоепічні вимоги ненаголошених голосних [е], [и], [о] в коренях слів;
► Як перевірити написання слів із ненаголошеними [еи], [ие], [0у].
№ПравилоПриклади1Змінити форму словаГолуби — голуб, весло — весла, листи — лист2Дібрати спільнокореневе словоРозумний — розум, гречаний — гречка, зупинити — зупинка3Літера е в сполученні-ере-, -еле-Череда, зеленіти, береговий4Літера и в сполученні-ри-, -ли-Крижаний, кривавий, блищати5Випадний [е]Травень (травня), човен (човна)
btatarintsev
12.08.2021
7. В. Перепелиха була вже стара людина, жалісна (Панас Мирний). 8.А. Встала весна й чорну землю сонну розбудила (Т. Шевченко). 9А. І раптом вітер стрибнув угору, підняв дикий і шалений рев (В. Симоненко). 10.Б. Я вранці голос горлиці люблю ( Л. Костенко ). 11. Б. Одні тільки бажання творити добрі діла й зосталися при мені на все життя (О. Довженко). 12. А. Місяць крізь віти ялини руки до мене простяг (В. Сосюра). 13В. Нарешті настав час розлучатись (О. Довженко). 14.А. Шляхи засипаючи, завиває лютнева хуртовина (М. Коцюбинський).
Ответить на вопрос
Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:
Скласти темінологічний словник із 20 слів відповідно до своєї спеціальності за алфавітом. Електрик спеціальность
Фонетика. Орфоепія. Орфографія
Урок №57
Тема. Ненаголошені [е], [и], [о] в коренях слів. Правопис. Орфограма (практично).
Мета:
□ навчальна: систематизувати й узагальнити знання учнівпро написання ненаголошених голосних [е], [и], [о] в кореняхслів; формувати орфографічні й орфоепічні вимоги ненаголошених голосних [е], [и], [о] в коренях слів;
□ розвивальна: розвивати вміння школярів працюватиколективно та самостійно; логічне мислення, творчу уяву;мовленнєві навички;
□ виховна: виховувати особливе ставлення до природи, бажати примножувати її красу.
Внутрішньопредметні зв’язки: морфологія, синтаксис, лексикологія.
Міжпредметні зв’язки: мова, література, українознавство.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Гра «Створіть нове слово»
► Змініть частину мови за до наголосу:
іменник — прикметникіменник — дієсловопогані —цвіту —кленові —дзвони —Творче конструювання
► Складіть речення із парами слів.
Дорога — дорога, припасти — припасти.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота з таблицею
► Як перевірити написання слів із ненаголошеними [еи], [ие], [0у].
№ПравилоПриклади1Змінити форму словаГолуби — голуб, весло — весла, листи — лист2Дібрати спільнокореневе словоРозумний — розум, гречаний — гречка, зупинити — зупинка3Літера е в сполученні-ере-, -еле-Череда, зеленіти, береговий4Літера и в сполученні-ри-, -ли-Крижаний, кривавий, блищати5Випадний [е]Травень (травня), човен (човна)