Глазкова633
?>

очень нужно У циліндричну посудину з площею дна 200 см 2 поклали алюмінієву кулю густиною 2700 кг/м 3 . На скільки може піднятись рівень води у посудині, якщо маса кулі 5, 4 кг?

Физика

Ответы

Федор_Рауф1592
Так как про форму планеты ничего не сказано, будем считать что это шар и она вращается. На полюсе нет центробежной силы. И если на экваторе тела весят в два раза меньше, чем на полюсе, значит центробежная сила равна половине силы тяжести. Обозначим F - сила тяжести; C - центробежная сила.
На экваторе F=2C;
F=G*(M*m)/R^2, где M - масса планеты, R -  радиус планеты.
M=p*V; p -  плотность планеты, V -  объём планеты. V=(4пR^3)/3; п - число пи.
M=(4pпR^3)/3; F=(4/3)*GmпpR;
C=mRw^2, где w - угловая скорость. w=2п/T, где Т - период обращения планеты вокруг своей оси. T=5250 c; 
Получили уравнение: (4/3)*GmпpR=2mRw^2; (4/3)*GmпpR=2(mR4п^2)/(T^2);
Сокращаем одинаковые множители: (1/3)*Gp=2п/(T^2);
GpT^2=6п; 
p=6п/(GT^2);
p=6п/(6,675*10^-11 * 2,75625*10^7);
p=1,03*10^4 кг/м^3 (округлённо)
правильный вариант - 4)
NikolaevichIP1136

Броундық қозғалыс, браундық қозғалыс — сұйық не газ ішіндегі ұсақ бөлшектердің қоршаған орта молекулаларының соққысы әсерінен болатын бей-берекет қозғалысы. Мұны 1827 жылы ағылшын ғалымы Р. Броун (Браун) зерттеген.

Броундық қозғалыстың қарқындылығы уақытқа тәуелді емес. Бірақ ортаның температурасы жоғарылаған сайын және ортаның тұтқырлығы мен бөлшектердің мөлшері кеміген сайын Броундық қозғалыстың қарқындылығы артады. Броундық қозғалыстың толық теориясын 1905 — 06 жылы А. Эйнштейн және поляк физигі М. Смолуховский жасады. Броундық қозғалыстың болу себебі — орта молекулаларының жылулық қозғалысы және бөлшектердің орта молекулаларымен соқтығысуы кезінде алатын импульстерінің теңгерілмеуі. Орта молекулаларының соққысы бөлшектерді бей-берекет қозғалысқа келтіріп, олардың жылдамдығының шамасы мен бағытын шапшаң өзгертіп отырады. Егер бөлшектердің орны бірдей қысқа уақыт аралықтарында тіркеліп отырса, онда бөлшектердің траекториясы күрделі екендігі байқалады

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

очень нужно У циліндричну посудину з площею дна 200 см 2 поклали алюмінієву кулю густиною 2700 кг/м 3 . На скільки може піднятись рівень води у посудині, якщо маса кулі 5, 4 кг?
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

Евгеньевич Балиловна1398
Valentina
Решетникова
akustov55
Yelena1409
Anzhelika-Bulanov802
anchutk3016
bessalaias
bal4shovser16
федороа
and-syr
nata27-73589
fta1309
papanovar
okabankova7