?>
Контрольна робота. Атомне ядро. Ядерна енергетика. І варіант 1. ( ) Визначте кількість електронів і кількість нейтронів у атомах Хлору 35сі, Цинку 304 Zn. 2. ( ) Атом якого хімічного елемента зображено на малюнку. 3. ( ) Ядро якого елемента утворилося після а-розпаду Ві? 4. (2 бали) Після декількох послідовних розпадів ядра "Zina утворилося ядро 243Ро. Визначте кількість а та р – розпадів. Напишіть рівняння реакції розпаду. 5. ( ) Атом якого елемента має більшу масу: Гелію чи Феруму? У скільки разів більшу". 6. ( ) Допишіть рівняння ядерної реакції 17Al + ? = {Na + Не 7. ( ) Скільки атомів Стронцію міститься в радіоактивному препараті. Якщо його активність 0, 005 Бк? 8. ( ) Під час радіоактивного розпаду одного ядра Урану – 239 випромінюється енергія 3, 2х10:1'Дж. Якою масою кам'яного вугілля можна замінити 8г Урану? Питома теплота згоряння кам'яного вугілля 30 МДж/кг. (В 1 г Урану міститься приблизно 26х1020 атомів
Ответы
1) Дано: R = 422000 км = 4,22*10^8 м, T = 1,77 суток = 1,77*3600 = 6372 с.
Используем формулы кинематики и гравитационного притяжения.
a = F/m = GM/R².
V² = GM/R, V = 2πR/T.
Получаем M = V²R/G = 4π²R³/(T²G).
Подставим данные:
М = (4* 9,869604*(4,22*10^8)³)/(1.77*3600)²*6.67*10^(-11)) = 1,10*10^(30) кг.
2) Дано: ускорение силы тяжести на Марсе составляет 3,7 м/с², на Юпитере — 25 м/с².
Первая космическая скорость для планет определяется по формуле:
V = √(gR),
где:
g - ускорение свободного падения на поверхности планеты, м/с²;
R - радиус планеты, м.
Для Марса R = 3,488*10⁶ м,
для Юпитера R = 71,3*10⁶ м.
Получаем первую космическую скорость для:
Марса V = √(3.7*3.488*10⁶) = 3592,4 м/с ≈ 3,6 км/с;
Юпитера V = √(25*71,3*10⁶) = 42219,7 м/с ≈ 42,2 км/с.
3) Орбитальный период Т движущегося по эллиптической орбите тела вычисляется по формуле:
где
μ — гравитационный параметр, равный GM, гравитационная постоянная G = 6.67*10^(-11) (Н*м²/кг²), масса Марса М =6.4191*10^23 кг.
a — длина большой полуоси, равная 1,25 а.е.
Подробнее - на -
Объяснение: