russstep
?>

Жыл мезгилдеринин скриптына сценарий

Казахский язык

Ответы

Golovinskii_Sirotkina1944

Объяснение:

Сабақтың тақырыбы: Жыл мезгілдері.

Сабақтың типі: Білікпен дағдыны меңгерту сабағы.

Сабақтың түрі: Аралас, саяхат сабағы. (әдебиеттік оқу, ағылшын тілі)

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі:

1.Оқушылардың өздеріне тұжырымдар жасатып, өз ойларын дәделдеуге төселдіру, танымдық қасиеттерін дамытуға мүмкіншілік жасау.

2. Жыл мезгілдері өлеңінің мазмұнын аша отырып, жыл мезгіліндегі өзгерістерді сипаттау.

Тәрбиелігі:

1. Оқушыларды тиянақтылыққа, сауаттылыққа, ұстамдылыққа, жылдам ойлауға, мәдениетті, әдемі сөйлеуге үйрету.

2. Жыл мезгілдерін салыстыру барысында табиғатты сүюге, оны қорғай білуге тәрбиелеу.

Дамытушылығы:

1. Модулдік оқыту ойындары арқылы оқушылардың жаңа сабақтан және өткен сабақтан алған білімдерін тиянақтау.

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі. Ой қозғау. 5 мин.

2. Негізгі тірек білімді қалыптастыру, жинақтау. 3 мин.

3. Оқушыларға білімділік қабілеттерін жүргізу тәсілдерін меңгерту.12 мин.

4. Оқушылардың жүргізген өздік жұмыстарын бақылауға алу өзі өзін тексерту.15 мин.

5. Іс әрекеттерін, абайын байқау. 5 мин.

6. Сабақтың қорытындысын жасау.5 мин.

Оқыту әдістері: Түсіндіру, талқылау, көрсету, әңгімелеу, ұжымдық, топпен жұмыс,өзіндік жұмыстар, ізденіс әдістері, ауызша сұрау, қайталау әдісі, салыстыру, мақтау, көтермелеу, мадақтау әдісі.

Оқыту құралдары: Презентация «Жыл мезгілдері» слайдтары, жұмбақтар, мақалдар жазылған слайдтар, көмекші карточкалар, деңгейлік тапсырмалар, коллаж құрастырма суреттері, бағалау парағы, фишкалар.

Оқыту түрі: негізгі

Сабақтың құрылымы

Сабақтың барысы

Әдістері

1. Ұйымдастыру

кезеңі

Оқушыларды сабаққа дайындау.

Балалар, бүгін біз сабағымызда көп жұмыс түрлерін жүргіземіз. Негізгі мақсат: тереңірек білім алу, үйрену.

— Білім кімдерге керек?

— Қандай уәде бересіңдер?

«5» болсын алар бағамыз

Біліммен бақыт табамыз

Ана тілін білмесек

Бәріміз ұятқа қалармыз.

Кәне, ендеше сабағымыз жақсы өтсін деп, бір бірімізге сәттілік тілейік.

1. «Аукцион» оқыта үйрету ойыны.

Өткен материалдарға шолу.

10 20 30

30 10 20

20 30 10

(сұрақтарға деңгейі бойынша сандарды таңдап жауап береді)

Ой қозғау.

Презентация «Жыл мезгілдері»

көрсетіледі (музыка)

Мақсаты: бүгінгі сабақтың тақырыбын табу.

Әңгімелеу

2. Негізгі тірек білімді қалыптастыру жинақтау.

«Миға шабуыл»

— Жыл мезгілдерін ата.

— Қыс мезгілінде қандай өзгерістер болады?

— Жаз айларын ата.

— Көктем мезгілінде қандай өзгерістер болады?

— Күзде қандай мерекелер бар?

Қайталау

3. Топпен жұмыс

 

 

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:

«Жыл мезгілдері» деп аталады.

Жыл мезгілдеріне саяхатқа шығамыз.

Түсіндіру

 

 

 

1-аялдама

Қыс мезгілі: Антарктида (стюардесса-ағылшын тілі)

Қыс мезгілінің тапсырмасы:

— Оқулықпен жұмыс.

— Автормен таныстыру (слайд)

— Дәптермен жұмыс.

Ізденіс әдістері

 

Өзіндік жұмыстар

 

«Тірек белгілер» оқыта үйрету ойыны

1-топ. өлеңнің 1-ші шумағын тірек сызбамен конспектілеп, әңгімелейді.

2-топ: өлеңнің 2-ші шумағын тірек сызбамен конспектілеп, әңгімелейді.

3-топ: өлеңнің 3-ші шумағын тірек сызбамен конспектілеп, әңгімелейді.

Шығармашылық жұмыс

 

4. Сергіту сәті «Астана» биімен

2-аялдама

Көктем мезгілі: Қазақстан-Астана (стюардесса)

Көктем мезгілінің тапсырмасы:

1-топ: 5 жолдық өлең құрастырып

жазу. (эссе)

2, 3-топ: Көрініс көрсету.

«Көктем сәні»

3-аялдама

Жаз мезгілі: Африка (стюардесса)

Жаз мезгілінің тапсырмасы: (коллаж)

1-топ:

Жаз мезгілін бейнелеп, әңгімелеу қорғау.

2-топ: Күз мезгілін бейнелеп, әңгімелеп, қорғау.

3-топ: Қыс мезгілін бейнелеп, әңгімелеу, қорғау.

(Жыл мезгілдеріне байланысты Абай

Құнанбаевтың өлеңдерін жатқа айту.)

Ауызша сұрау

5. Білімді тиянақтау.

Бағалау

4-аялдама Күз мезгілі

Күз мезгілінің тапсырмасы:

1. Жыл мезгілдеріне байланысты жұмбақтар шешу.

2. Мақалдар жарысы.

 

6. Қорытынды

Үйге тапсырма

Әр топтың топбасшысы бағалау парағы арқылы оқушыларды бағалайды.

«Өздеріңді қай сатыға қоясыңдар?» (білімді тиянақтау) Тілек . (қонақтарға гүл сыйлау)

Үй жұмысы: «Жыл мезгілдері» өлеңін жаттау, сурет салу.

 

Карапетян

1941-1945 жылдар аралығында күллі әлемді дүр сілкіндірген ІІ Дүниежүзілік Ұлы Отан соғысы қазақ халқының өмірінде де үлкен таңба қалдырды. Зұлмат жылдарда елді жаудан қорғау үшін Қазақстаннан жалпы есебі 1 миллионнан аса жауынгер аттанған. Алексеенконың «Қазақстандағы демографиялық дағдарыс» кітабында жазылған мәліметке сенсек, соғыс жылдарында Қазақстан 600 мыңнан аса тұрғынынан айырылған. Соғыс кезінде қайтыс болғандар саны 279 мыңнан асады, 43 мыңға жуық сарбаз госпитальдарда жан тапсырса, 271 мыңнан аса адам үйіне қайта оралмай, із-түзсіз жоғалғандар санатына енген.

Мельникова

Территория государственных природных резерватов подразделяется на зоны с различными видами режима охраны и использования:

1) зона заповедного режима — зона ядра, предназначенная для долго сохранения генетических ресурсов, биологического разнообразия, экологических систем и ландшафтов, имеющая достаточные размеры для достижения таких целей;

2) буферная зона — участок территории, который используется для ведения экологически ориентированной хозяйственной деятельности и устойчивого воспроизводства биологических ресурсов.

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Жыл мезгилдеринин скриптына сценарий
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

mamaevmvv3
juliat200520
Roman343247
ivan-chay19
kuk-nina
Aleksey19801
tokarevmax
Федорович Шахова241
Svetlana1335
sve-lysenko
elenabarskova7145
АндреевичОльга641
kulagin777
supercom-ru-marinaguseva4267
tanias