середня молярна маса газової суміші м(сер. газ. сум) дорівнює сумі добутків молярної маси газу на його мольну частку (χ) (чи об’ємну частку (φ)) в складі газової суміші:
м (сер. газов. суміші) = м1 φ1 +м2 φ 2+…
знайдемо м (середню газов. суміші): 1 л важить 1,2 г, а 22,4 л(1 моль) важить- х,
х=22,4*1,2=26,88 г/моль
позначаємо частку сн4 (φ1)через х, тоді частка кисню (φ 2)буде 1-х.
м (сер. газов. суміші)=м(сн4)*х+м(о2)*(1-х)=16х+32*(1-х)=16х+32-32х=26,88;
16х=5,12; х=0,32 (об‘ємна частка сн4 0,32 або 32%)
Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос: