lobanosky162
?>

Какой объем со2 выделиться при разложение са со3 количеством вещества 5 моль (н.у.)

Химия

Ответы

Serkova_Elena251
5моль                        хл сасо3=сао+со2 1 моль                    22,4л объем со2=22,4*5=112 л
krisrespect2
Mr(sio₂)=28+16*2=60 а.е.м выбираем тот вариант который при делении на 60 получается целое число, так как здесь имеется ввиду число молекул в штуках. (логично, что конкретное  количество чего либо не может быть дробным числом.)  г) 240/60=4 штук молекул оксида кремния(4) дополнительно: в 1 моле вещества содержится 6,023*10²³ (штук) структурных единиц (атомы, молекулы, ионы, протоны, т.д). например в 1 моле sio₂ содержится 6,023*10²³ штук молекул sio₂ (или  1,2046*10²⁴ атомов кислорода  и 6,023*10²³ атомов кремния).  а масса в а.е.м(атомная единица массы)- это масса которая весит 1  штук данного структурного единица. например: 1 штук протона или нейтрона весит 1 а.е.м, 1 штук кремния весит 28 а.е.м 1 а.е.м≈1,66054*10⁻²⁴ г 1г ≈ 6,023*10²³ а.е.м зная сколько а.е.м весит данное в-во можно определить его абсолютную массу: m(об-т si)= 28*1,66054*10⁻²⁴=4,6495*10⁻²³ г это масса 1 атома кремния в граммах масса одного  атома кремния   равна 28 а.е.м, а масса  одного атома кислорода равна 16 а.е.м . в молекуле оксида кремния(4) содержится 1 атом кремния и   две атомов кислорода, тогда масса одной молекулы оксида кремния(4) равна 28+16*2=60 а.е.м 4 штук молекулы весит 60*4=240 а.е.м
Shirochkingames
1) наявність катіона амонію можна довести якісною реакцією з лугами. якщо намочити фенолфталеїнової паперу і покласти на край пробірки, а вміст нагріти, то аміак забарвить її в малиновий колір: nh₄no₃ + koh = kno₃ + h₂o + nh₃↑ nh₄⁺ + no₃⁻ + k⁺ + oh ⁻ = k⁺ + no₃⁻  + h₂o + nh₃↑ nh₄⁺   + oh ⁻  = h₂o + nh₃↑ наявність нітрат аніону можна довести реакцією з міддю і концентрованою сірчаною кислотою. при цьому виділиться бурий газ.наявність фосфат-аніону доводять реакцією з нітратом срібла, при цьому випадає жовтий осад ортофосфата срібла: na₃po₄ + 3agno₃ = ag₃po₄↓ + 3nano₃ 3na⁺ + po₄³⁻ + 3ag⁺ + 3no₃⁻ = ag₃po₄↓ + 3na⁺ + 3no₃⁻ 3ag⁺ +  po₄³⁻   = ag₃po₄↓  катіона натрію визначають по спалюванню солі в полум'я. полум'я забарвлюється в жовтий колір. 2) калій нітрат, натрій нітрат, амоній сульфат, калій хлоридякісна реакція на катіон амонію реакція з лугами з фенолфталеїнової папером, яка при виділенні аміаку забарвиться в малиновий колір: (nh₄)₂so₄ + 2koh = k₂so₄ + 2h₂o + 2nh₃↑ 2nh₄⁺ + so₄²⁻ + 2k⁺+ 2oh⁻ = 2k⁺ + so₄²⁻  + 2h₂o + 2nh₃↑ 2nh₄⁺ +  2oh⁻ =   2h₂o + 2nh₃↑ визначити хлорид-іон. якісна реакція з нітратом срібла (білий осад): kcl + agno₃  = agcl↓ + kno₃. k⁺  +  cl⁻  + ag⁺  +  no₃⁻  = agcl↓ + k⁺  +  no₃⁻ ag⁺  +  cl⁻    = agcl↓   залишаються нітрат натрію і нітрат калію, які будемо відрізняти за кольором полум'я. вносимо сіль в полум'я і спостерігаємо. катіон калію забарвлює полум'я у фіолетовий колір, а катіон натрію - в жовтий. 3)

 

h₂so₄ + 2naoh = na₂so₄ + 2h₂o 2h⁺ +  so₄²⁻ + 2na⁺ + 2oh⁻ = 2na⁺ +  so₄²⁻ + 2h₂o

2h⁺ + 2oh⁻ =  2h₂ o

bacl₂ + na₂so₄ = baso₄↓   + 2naclba²⁺ + 2cl⁻ + 2na⁺+  so₄²⁻ = baso₄↓   + 2na⁺ + 2cl⁻ba²⁺ +   so₄²⁻ = baso₄↓

nacl + agno₃  = agcl↓ + nano₃.na⁺  +  cl⁻  + ag⁺  +  no₃⁻  = agcl↓ + na⁺  +  no₃⁻ag⁺  +  cl⁻    = agcl↓ 

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Какой объем со2 выделиться при разложение са со3 количеством вещества 5 моль (н.у.)
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*