m (вугл)=5,6 г
v(со2)=8,96 л
m(н2о)=7,2 г
d(n2)=1
м(n2)=28 г/моль
формула n=m/m n=v/vm
1.знайдемо молярну масу речовини.
m(р-ни)=d*m(n2)= 1*28=28 г/моль
при горінні орг речовин увесь с переходить в вуглекислий газ, весь н переходить у воду, тому ми будемо знаходити маси і кількості цих елементів в продуктах горіння.
n=v/vm знаходимо кількість речовини со2 n(со2)=8,96/22,4=0,4 моль, n(со2)= n(с)=0,4 моль, m(с)=0,4*12=4,8 г
знаходимо кількість речовини н2о: n=m/m, n(н2о)=7,2/18=0,4 моль, n(н)=2*n(н2о)= 0,4*2=0,8 моль, m(н)=0,8*1=0,8 г
маса речовини, що згоріла 4,8 г+0,8 г=5,6 г
пишемо співвідношення кількостей атомів с: н=0,4: 0,8=1: 2 ,сн2 знайдем молярну масу м(сн2)=12+2=14, а у нас 28, значить речовина має (28/12=2) формулу с2н4 етен
Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос: