?>
1. У запропонованому переліку речовин до неметалів належать: Cu, NaCl, Cl2, CuSO4, Fe, H2O, Br2, BaCl2, Al, P, C2H6, O2. 2. Укажіть оксиди, в яких валентність елемента ІІІ: а) SO3; б) N2O3; в) CrO3; г) Ba2O3; д) CrO. 3. Відносна молекулярна маса речовини K2SO4: а) 174; б) 135; в) 126; г) 87. 4. Дано рівняння реакції: Li + S Li2S Сума коефіцієнтів у ньому дорівнює: а) 8; б) 3; в) 4; г) 2. 5. Серед запропонованих укажіть «зайву» речовину: а) залізо; б) азот; в) аргон; г) цукор; д) кисень. 7. Напишіть формулу речовини, що складається з одного атома Феру- му, одного атома Карбону, трьох атомів Оксигену. Обчисліть масову частку Оксигену в цій речовині. 8. Розставте коефіцієнти в хімічних рівняннях: а) Mg + O2 MgO б) NH3 N2 + H2 в) Al + CuCl2 AlCl3 + Cu
Ответы
Cl2O5 : Аr(Cl) · 2 + Ar(O) · 5= 35 · 2 + 16 · 5 = 70 + 80 = 150.
NH3 : Аr(N) + Аr(H) · 3 = 14 + 1 · 3 = 17.
3. Формулы соединений:K2OSiO2H2OAu2O3SO34. Задача :Дано :
m(Mg) = 96г
v(Mg)-?
Рeшeниe :
Молярная масса магния 24 г\моль
m(Mg)
v(Mg)= M(Mg)
v(Mg)= 96г : 24 г/моль = 4 моль.
Отвeт : 4 моль.
5. Задача:Дано:
n(KCl) = 0,5 моль
m(KCl)-?
Рeшeниe:
m=n · M
M(KCl) = 75 г/моль
m= 0,5 моль · 75 г/моль = 37,5 г. (38г)
Отвeт : 37,5г.