Grigorev_Nikita794
?>

Запиши решения в виде одного выражения.в заповеднике-28 зубров, а бизонов-7раз меньше.сколько зубров и бизонов в заповеднике? укажи порядок действий, вычисли значение выражения, запиши ответ .

Математика

Ответы

liza04521160
1. 2
1)28:7+28=32(ж)-всего
ответ:32 ж.
ledlenta751
Панцялеева І.В., 

настаўнік беларускай мовы 

і літаратурыБеларуская літаратура

Тэма: З.Бядуля “На Каляды к сыну”. Праблема маральнага выбару 

Мэта: удасканальваць уменне вызначаць мастацкія сродкі ў тэксце, праз якія падаецца аўтарскаяхарактарыстыка літаратурных герояў, характарызаваць герояў па іх паводзінах і ўчынках;паглыбіць уменне вучняў параўноўваць, аналізаваць, рабіць высновы, асэнсаванавыказваць свае погляды на твор і яго герояў, на саму асобу аўтара;развіваць тэатральнае майстэрства школьнікаў, выпрацоўваць навыкі выразнага чытання;далучыць школьнікаў да адвечнай маральнай праблемы - праблемы бацькоў і дзяцей;забяспечанай старасці. 
Абсталяванне: рознакаляровыя паперкі, партрэты, малюнак сэрца, памяткі. 
Эпіграф: “Старасць не можа быць шчаслівай, але яна можа і павінна быць годнай, спакойнай і 

дагледжанай”. 
Ход урокаI. Арганізацыйны момант”Сітуацыя поспеху”У скрынцы настаўніка знаходзяцца каляровыя кавалачкі паперы. Вучням прапануецца выбраць паперку таго колеру, якая адпавядае іх настрою напачатку ўрока.II. Паведамленне тэмы і мэты ўрока 

- Сёння мы працягваем і адначасова заканчваем працу паводле твора З.Бядулі “На Каляды к сыну”. На ўроку мы з вамі будзем вызначаць мастацкія сродкі ў тэксце, якія дапамагаюць нам зразумець стаўленне аўтара да сваіх герояў, працаваць над выразным чытаннем, а таксама паразважаем над вечнай праблемай – праблемай бацькоў і дзяцей. 
Рожков Зейдан460
Панцялеева І.В., 

настаўнік беларускай мовы 

і літаратурыБеларуская літаратура

Тэма: З.Бядуля “На Каляды к сыну”. Праблема маральнага выбару 

Мэта: удасканальваць уменне вызначаць мастацкія сродкі ў тэксце, праз якія падаецца аўтарскаяхарактарыстыка літаратурных герояў, характарызаваць герояў па іх паводзінах і ўчынках;паглыбіць уменне вучняў параўноўваць, аналізаваць, рабіць высновы, асэнсаванавыказваць свае погляды на твор і яго герояў, на саму асобу аўтара;развіваць тэатральнае майстэрства школьнікаў, выпрацоўваць навыкі выразнага чытання;далучыць школьнікаў да адвечнай маральнай праблемы - праблемы бацькоў і дзяцей;забяспечанай старасці. 
Абсталяванне: рознакаляровыя паперкі, партрэты, малюнак сэрца, памяткі. 
Эпіграф: “Старасць не можа быць шчаслівай, але яна можа і павінна быць годнай, спакойнай і 

дагледжанай”. 
Ход урокаI. Арганізацыйны момант”Сітуацыя поспеху”У скрынцы настаўніка знаходзяцца каляровыя кавалачкі паперы. Вучням прапануецца выбраць паперку таго колеру, якая адпавядае іх настрою напачатку ўрока.II. Паведамленне тэмы і мэты ўрока 

- Сёння мы працягваем і адначасова заканчваем працу паводле твора З.Бядулі “На Каляды к сыну”. На ўроку мы з вамі будзем вызначаць мастацкія сродкі ў тэксце, якія дапамагаюць нам зразумець стаўленне аўтара да сваіх герояў, працаваць над выразным чытаннем, а таксама паразважаем над вечнай праблемай – праблемай бацькоў і дзяцей. 

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Запиши решения в виде одного выражения.в заповеднике-28 зубров, а бизонов-7раз меньше.сколько зубров и бизонов в заповеднике? укажи порядок действий, вычисли значение выражения, запиши ответ .
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

Алина Ракитин1730
Решите уравнение 3/4x+4 3/5=5 3/4
aninepp
kifstd
lavorenn
elenakarpova709
Lugovoi
zotcet7
musaevartur
Mikuspavel2
Nikolaevich824
household193
ainred
nasrelza1012
srkushaev
dannytr