Молоді стрижі.проводьте перші два роки життя тільки у повітрі!
kurmaleeva
28.04.2022
Молоді стрижи проводіть перші два роки тільки у повітрі!
juliat200520
28.04.2022
При обговоренні цього питання думки майже всіх присутніх на засіданні співпали. 2) половина із числа випускників школи вступила до вищих навчальних закладів. 3) наше видавництво може налагодити випуск тримовних словників. 4) за півтора року ми досягли бажаного результату. 5) кошти мають бути використані за цільовим призначенням. 6) доповідач висловив власну думку. 7) моя пропозиція, я вважаю, є найкращою. 8) коли я читав книгу, на думку спадало несподіване. 9) на площі зібрався багаточисленний натовп школярів. 10) відповідальних осіб призначили відповідно до висновків комісії.
saidsaleh881
28.04.2022
Мета: - домогтися засвоєння учнями правил правопису не з дієприкметниками; - сформувати уміння правильно писати не з дієприкметниками; - збагачувати словник школярів дієприкметниками; - вчити дітей орієнтуватися в ситуації спілкування; - формувати уміння будувати діалог розгорнутими, поширеними реченнями, додержуватись правильного інтонування речень; - виховувати культуру спілкування. тип уроку: комбінований. хід уроку і. орг. момент. іі. повідомлення теми уроку. ііі. актуалізація опорних знань. завдання до учнів: пригадайте, як пишеться не з різними частинами мови. іv. сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу. 1. робота з підручником: розгляд таблиці «написання не з дієприкметниками» (7; стор. 50). 2. тренувальні вправи. прочитати, пояснити написання не з дієприкметниками. увійшов я в сінечки, а сінечки не метені. увійшов я в світлицю, а світлиця не топлена, діжка хліба не мішана. лука негребена схожа на дівку нечесану. де багато господинь, там хата не метена і каша не варена. не хвалися піччю в нетопленій хаті. народна творчість. диктант з коментуванням. я часто ночами пригадую знов дитинства сполохану казку. і вам, мамо, за вічну любов і щедру незміряну ласку. схилялось над ліжком привітне чоло, дрімали натомлені очі і вам, мамо, за ваше тепло і довгі недоспані ночі. дитинства не жду я із вирію знов, не вернеш і мамину і вам, мамо, за вічну любов і всю неоплачену ласку. і вам, літа, за хліб і сіль, за радість і невиплаканий біль. з творів д.луценка. подані фразеологізми ввести до самостійно складених речень (усно). якими частинами мови (особливими формами ) є виділені слова? пояснити написання не. ділити шкуру невбитого ведмедя. йому закон не писаний. незбагненними шляхами (незбагненна мудрість). 3. розвиток зв’язного мовлення. складання діалогів на задану тему, але для різних ситуацій спілкування. пояснення вчителя. - для спілкування, тобто ведення діалогу, важливо встановити контакт зі співрозмовником. є правила, дотримання яких під час спілкування зближує людей. - запишемо ці правила. що б ви додали до них? правила спілкування 1. звучання власного імені завжди приємне людині. 2. посмішка на обличчі – ознака позитивного налаштування співрозмовника. 3. комплімент, «золоті слова» поліпшують стосунки. 4. не поспішай говорити, поспішай слухати. 5. криком дуба не зрубаєш. (з нар. творчості) практична вправа «умій слухати співрозмовника» робота в парах (розподіл учнів – як сидять за партами). 1. поверніться обличчям один до одного і протягом двох хвилин розповідайте по черзі про дієприкметник усе, що знаєте. 2. тепер кожен перекаже те, що почув від співрозмовника.(2 хв.) 3. обговорення: чого бракувало вам, коли ви говорили? що для вас було легшим: розповідати, слухати, переказувати? а що важче? 4. висновки: що ви вже вмієте, чого ще треба вам навчитися? практикум. тренувальні вправи у складанні діалогів на тему «вивчення дієприкметника»: а) для учнів з низьким рівнем знань: складіть діалог за поданою першою реплікою: - бабусю, ми учора на уроці української мови розглядали тему «дієприкметник». б) для учнів з середнім рівнем знань: складіть діалог відповідно до мовленнєвої ситуації: спілкування з однолітками на перерві . в) для учнів з достатнім рівнем знань: доповнити діалог розкриттям мовленнєвої ситуації – спілкування з учителем на додатковому занятті. v. закріплення набутих знань. 1. поясніть правопис не з дієприкметниками: немовлених, неприречену, нерозтрачену, ненароджених, нерозгадану, не чекали, необпалену – звертати увагу на пояснювальні слова. 2. творче завдання. напишіть привітання своїм рідним, використовуючи дієприкметники з не.
Ответить на вопрос
Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:
Перетворити речення у спонукальне молоді стрижи перші два роки життя проводять тільки у повітрі.