Воронина
?>

Переведите . если где-то нужно - доработайте , а то у меня с худо.. ! меня зовут (имя) и сегодня я веду прогноз погоды. завтра в (городе) весь день будет пасмурная погода и плюс 4-5 градусов цельсия . ветер не сильный. такая погода будет до выходных . я и гисметео центр не советуем выходить на улицу в эту погоду . лучше включите хороший фильм, сделайте себе чаю и наслаждайтесь . хорошей недели. досвидания.

Английский язык

Ответы

vikka30
Hi, My name is (name) and today I am presenting the weather forecast. Tomorrow it will be cloudy in the (city) the whole day, temperature 4 to 5 degrees Celsius. The wind is not going to be strong. Such weather will hold up to the weekend. The Meteo Center and I do not recommend you to go out in this weather. It would be better if you watch a good film, make yourself a cup of tea and enjoy it. I wish you a good week. Bye.
Викторович Попков

In November a lot of snow dropped out and we with children agreed to go to build a hill.  We took shovels, a sledge, put on warmly and went to a yard.  As it was cheerful!  Let on construction of a hill many forces and time left, but it costed that:  we made very good hill!  Children joined us from the next houses!  Quite big company gathered and we decided to connect our sledge and to move down "engine".  Six people sat down on three sledge.  I sat very first!  And here I shouted "Went!  ", we made a start and swept!  Suddenly we ran on any piece of iron, our "engine" turned over, and I steeped in a snowdrift.  I as boys pulled out me from snow didn't manage to think again.  They too were all in snow, sledge lay near them.  I hastened to go home.  Mother and the grandmother gave to drink me tea with tasty raspberry jam and laid under a warm plaid.  The next morning I woke up with a strong headache and heat.
Here and I caught a cold! It was offensive because all rode a hill, and I stayed at home even the whole month.

omigunova39

It is a sunny Sunday. Every Sunday I go to the park. The park is located near my home. At the moment I am sitting on the grass . I usually look up to the artist , who everytime draws something. Now he is drawing an old stray dog which enjoys the warm weather. But, my attention is being attracting by the children . They are playing with water of the fontan . Their clothes is very wet. Children's parents only are smiling and taking photos their personal small little happiness. I think, today is such beautiful day

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Переведите . если где-то нужно - доработайте , а то у меня с худо.. ! меня зовут (имя) и сегодня я веду прогноз погоды. завтра в (городе) весь день будет пасмурная погода и плюс 4-5 градусов цельсия . ветер не сильный. такая погода будет до выходных . я и гисметео центр не советуем выходить на улицу в эту погоду . лучше включите хороший фильм, сделайте себе чаю и наслаждайтесь . хорошей недели. досвидания.
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

Анна Елена
pnatalia
Павловна1750
shumilovs7252
kseybar
krasa28vostok65
Orestov563
Grigorevna23
citioil15
zyf0066
aobuhta4
zorinka777
vikabobkova2010
artemy682719
lescha-77766