Вираз (1.4) є основним рівнянням кінетичної теорії газів. За цим
рівнянням тиск газу, який зумовлений ударами молекул об стінку в їхньому
хаотичному русі, чисельно дорівнює двом третинам середньої кінетичної
енергії теплового руху молекул, що містяться в одиничному об’ємі.
Оскільки концентрація
N
n
V
, то
2
3
PV N
. Якщо кількість молекул
дорівнює числу Авогадро
NA
, то
2
.
3
PV N A
Зіставивши це рівняння з виразом (1.2), матимемо
2
.
3
N RT A
Звідси
3 3
,
2 2 A
R
T kT
N
(1.5)
де
k – стала Больцмана (
23 k 1,38 10 Дж/К
).
Об’єднуючи рівняння (1.4) та (1.5) отримуємо
P nkT .
Закон Бойля-Маріотта. Для будь-якої маси газу при сталій
температурі тиск змінюється обернено пропорційно до його об’єму
const P
V
або
PV const
.
Залежність
P f V ( )
при
T const
зображується гіперболою, яка називається
ізотермою.
7
Закон Гей-Люссака. Об’єм сталої маси ідеального газу при ізобарному
нагріванні
P const
збільшується прямо пропорційно до його абсолютної
температури
V
const
T
а
F = GM²/D² = GM²/4R²
F = GM²/D² = GM²/4R²D = 0.2 м расстояние между центрами шаров, равное диаметру.
F = GM²/D² = GM²/4R²D = 0.2 м расстояние между центрами шаров, равное диаметру.G = 6.67 10⁻¹¹ м³ кг⁻¹ с⁻² - гравитационная постоянная
F = GM²/D² = GM²/4R²D = 0.2 м расстояние между центрами шаров, равное диаметру.G = 6.67 10⁻¹¹ м³ кг⁻¹ с⁻² - гравитационная постояннаяМ = ρV = 4πρR³/3 - масса шара в кг,
F = GM²/D² = GM²/4R²D = 0.2 м расстояние между центрами шаров, равное диаметру.G = 6.67 10⁻¹¹ м³ кг⁻¹ с⁻² - гравитационная постояннаяМ = ρV = 4πρR³/3 - масса шара в кг,ρ = 8000 кг м⁻³ - плотность железа
F = GM²/D² = GM²/4R²D = 0.2 м расстояние между центрами шаров, равное диаметру.G = 6.67 10⁻¹¹ м³ кг⁻¹ с⁻² - гравитационная постояннаяМ = ρV = 4πρR³/3 - масса шара в кг,ρ = 8000 кг м⁻³ - плотность железаR = 0.1 м - радиус шара
F = GM²/D² = GM²/4R²D = 0.2 м расстояние между центрами шаров, равное диаметру.G = 6.67 10⁻¹¹ м³ кг⁻¹ с⁻² - гравитационная постояннаяМ = ρV = 4πρR³/3 - масса шара в кг,ρ = 8000 кг м⁻³ - плотность железаR = 0.1 м - радиус шараV = 4πR³/3 - объём шара
F = GM²/D² = GM²/4R²D = 0.2 м расстояние между центрами шаров, равное диаметру.G = 6.67 10⁻¹¹ м³ кг⁻¹ с⁻² - гравитационная постояннаяМ = ρV = 4πρR³/3 - масса шара в кг,ρ = 8000 кг м⁻³ - плотность железаR = 0.1 м - радиус шараV = 4πR³/3 - объём шараF = G(ρ4пR³/3)²/4R² = (4/9)Gп²R⁴ρ² = 4*6.67 10⁻¹¹*3.14²0.1⁴(8 10³)²/9 = 1.87 10⁻⁶ = 2 мкН
ПРАВЕЛНО
Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:
Какой объём занимает 12 моль серной кислоты (h2so4)
где, n - это кол-во вещества (у нас 12 моль), а vm - молекулярный объём, который постоянно равен 22.4 л/моль.
итак, подставим значения в формулу, дабы получить ответ:
v(h2so4) = 22.4 моль * 12 моль = 268,8 л
ответ: 268.8 л