Dmitrievich1871
?>

Сколько весят 3*10^20 молекул воды? . 30

Химия

Ответы

ЧумичеваГеннадьевна1827
Дано
N(H2O)=3*10^20

m(H2O)-?

m(H2O)=M(H2O)*N(H2O) / N(A)
m(H2O)=18*3*10^20 / 6.02*10^23=0.009 g
ответ 0.009 г
vera-spicina

Қышқыл жауындардың пайда болуының негізгі себебі күкірттің қос оксидімен ластану болып табылады. Су буының қатысуында күкіртті ангидрид күкірт қышқылының ерітіндісіне айналады. Осындай жолмен көмірқышқыл газы мен азот оксидтерінен көмір қышқылы мен азот қышқылы түзіледі. Оларға органикалық қышқылдар мен басқа да қосылыстар араласып, қышқыл реакциясы бар ерітінді береді. Қышқыл жауынның түзілуіндегі күкірт қос оксидінің үлесі 70%. Алғашқы қышқылдық жауындар 1907-1908 жылы Англияда байқалған.Бұл жерде қышқыл заттардың шығарылуы мен олардың жаңбыр, қар, тұман түрінде ылғалды тұндыруға қолайлы жағдай бар. Қышқылдық жауын-шашындар Скандинавия елдері, Англия, ФГР, Бельгия, Дания, Польша, Канада, АҚШ-тың солтүстік аудандарына тән. Қышқыл жауын-шашын топыраққа, су экожүйелеріне, өсімдіктерге, архитектура ескерткіштеріне, ғимараттарға және т.б зиянды әсер етеді. Бірінші жағдайда онсыз да қышқылдығы жоғары топырақ қышқылданады. Бұл топырақтарда қышқылдылықты нейтралдайтын (кальций карбонаты, доломит және т.б) табиғи қосылыстар болмайды.

annayarikova

ZnCl2 + 2AgNO3 = Zn(NO3)2 + 2AgCl (в осадок)

Zn(NO3)2 + 2NaOH = 2NaNO3 + Zn(OH)2 (в осадок)

1) m(NaOH) = m(р-ра) * w(NaOH) = 80г * 0.3 = 24(г)

2) n(NaOH) = m:M = 24г : 40г/моль = 0.6(моль)

3) т.к. не осталось не ионов серебра ни хлорид ионов значит химические кол-ва были даны так, что оба в-ва прореагировали полностью (стехиометрические кол-ва)

Соответственно

n(ZnCl2) = x, а n(AgNO3) = 2x

Составим уравнение:

m(ZnCl2) + m(AgNO3) = 47.6г

136x + 170*2x = 47.6г

x = 0.1 моль

4) значит n(Zn(NO3)2) = 0.1 моль

5) 0.1 : 1 меньше чем 0.6 : 2 значит NaOH дан в избытке.

6) m(NaOH)кон. = (0.6моль - 0.2моль) * 40г/моль = 16(г).

7) m(Zn(NO3)2) = 0.1моль * 189г/моль = 18.9(г)

8) w(NaOH) = 16г : (200г + 24 г + 18.9г) * 100% = 6.59%

ответ: 6.59%

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Сколько весят 3*10^20 молекул воды? . 30
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

corneewa20096
apioslk4533
fakelel
spikahome
Коновалова1705
praskovya17
os7960
Vyacheslavovich-Gubanov
bulenbeiser
ladykalmikova81
rayman777
dmtr77
zubritskiy550
Bni1504
vaskravchuck