oaved2018
?>

Кменьшему плечу рычага подвешен груз массой 100 г. какую силу необходимо приложить к большему плечу рычага, равному 20 см, если меньшее плечо равно 10 см? считать, что рычаг находится в равновесии и g= 10 н/кг.

Физика

Ответы

Olga-Borisovna

коэффициенты 3, 2, 7,

 

3х+х=4х

2а+5-7а=5*(1-а)

Лилия-Карпухина337

Иіндіктің жалпы ұзындығы ұзындығы L=7 см

Объяснение:

Иіндікке ( рычаг) әсер ететін күштерді F1 , F2 деп белгілеп алайық.

Ғ1=40Н

Ғ2=260Н

Тіреу нүктесінен кіші күш түсірілген нуктеге дейін арақашықтық 6см.

Кіші күш бұл Ғ1=40Н , яғни иінтірекке дейінгі арақашықтық L1=6см

Табу керек L2 .

Иіндік тепе-теңдікте тұрған болса.

Иіндік (рычаг) ережесі бойынша

F1×L1=F2×L2

Немесе F1/F2=L2/L1

Пропорция бойынша иінтіректен екінші үлкен күш түсірілген нүктеге дейінгі қашықтық

L2=F1×L1/F2=40×6/240=240/240=1/1=1 см

Бұдан әрі иіндіктің жалпы ұзындығын табамыз L=L1+L2=6+1=7см

Sergei_Olga658

Объяснение:

Дано:

V - const (процесс изохорный)

m = 6 г = 6·10⁻³ кг

M = 28·10⁻³ кг/моль

i = 5 - число степеней свободы двухатомного азота

n = p₂/p₁ = 2

____________________________

ΔS - ?

Поскольку процесс изохорический, то A=0

и первое начало термодинамики выглядит так:

Q = ΔU

Изменение энтропии для изохорного процесса:

ΔS = ν·Сv·ln (p₂/p₁)

Количество вещества:

ν = m/M =  6·10⁻³ / (28·10⁻³) ≈ 0,214 моль

Теплоемкость при постоянном объеме:

Cv = (i/2)·R = (5/2)·8,31 ≈ 28,8 Дж/моль

Тогда:

ΔS = 0,214·28,8·ln (2) ≈ 4,27    Дж/К

Ответить на вопрос

Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:

Кменьшему плечу рычага подвешен груз массой 100 г. какую силу необходимо приложить к большему плечу рычага, равному 20 см, если меньшее плечо равно 10 см? считать, что рычаг находится в равновесии и g= 10 н/кг.
Ваше имя (никнейм)*
Email*
Комментарий*

Популярные вопросы в разделе

Vladimirovich-Aleksandrovna96
ksen1280
федороа
mvolkov8
ilonchick679
Городничий_Коновалова384
chechina6646
marani2
r682dm2011
yda659
arionul-secondary2
istok11
alexk13
Yuliya Aleksandr282
aleksey7800