m(Zn)=6,5г.
V(O₂)=1,12л.
Объяснение:
n₁(ZnO)=0,1 моль
Vm=22,4л./моль
m(Zn)-? V(O₂)-?
Рішення:
1.
Запишемо рівняння реакції:
2Zn+O₂=2ZnO
а) за рівнянням реакції кількість речовини:
n(Zn)=2моль n(O₂)=1моль n(ZnO)=2моль
б) за умовою задачі кількість речовини:
n₁(ZnO)=0,1моль n₁(Zn)=0,1моль n₁(O₂)=0,05моль
2.
Визначимо молярну масу цинку:
M(Zn)=65=65г./моль
3.
Визначимо масу цинку кількістю речовини 0,1 моль:
m(Zn)=n₁(Zn)×M(Zn)=0,1моль×65г./моль=6,5г.
4.
Визначимо об'єм кисню кількістю речовини 0,05 моль:
V(O₂)=n₁(O₂)×Vm=0,05моль×22,4л./моль=1,12л.
5.
Відповідь: масу цинку 6,5г. , об'єм кисню 1,12л.
Поделитесь своими знаниями, ответьте на вопрос:
1. В які реакції вступають насиченні одноатомні спирти? окиснення приєднання заміщення сполучення естерифікації дегідратації 2. Який метал замістить Гідроген у функціональній групі спиртів? Cu Ag Na Hg 3.Формула ізомеру пентан-1-олу... С4Н9СОН С5Н12-ОН С2Н5 -О-С3Н7 С3Н5- О - С2Н3 С6Н5-ОН 4. Назви одноатомних спиртів утворюються за до суфікса... -ан -ин -ол -діол
m(Zn)=6,5г.
V(O₂)=1,12л.
Объяснение:
n₁(ZnO)=0,1 моль
Vm=22,4л./моль
m(Zn)-? V(O₂)-?
Рішення:
1.
Запишемо рівняння реакції:
2Zn+O₂=2ZnO
а) за рівнянням реакції кількість речовини:
n(Zn)=2моль n(O₂)=1моль n(ZnO)=2моль
б) за умовою задачі кількість речовини:
n₁(ZnO)=0,1моль n₁(Zn)=0,1моль n₁(O₂)=0,05моль
2.
Визначимо молярну масу цинку:
M(Zn)=65=65г./моль
3.
Визначимо масу цинку кількістю речовини 0,1 моль:
m(Zn)=n₁(Zn)×M(Zn)=0,1моль×65г./моль=6,5г.
4.
Визначимо об'єм кисню кількістю речовини 0,05 моль:
V(O₂)=n₁(O₂)×Vm=0,05моль×22,4л./моль=1,12л.
5.
Відповідь: масу цинку 6,5г. , об'єм кисню 1,12л.